РАШИЗМ: «НОВЕ/СТАРЕ» ОБЛИЧЧЯ АГРЕСОРА

Автор(и)

  • Віктор АНДРУЩЕНКО

DOI:

https://doi.org/10.32782/NPU-VOU.2023.1(88).01

Ключові слова:

«рашизм», «фашизм», війна, гібридна війна, військова агресія, ядерна зброя, консолідація людства на перемогу.

Анотація

Аналізується злочинна природа російської влади, яка ініціювала та здійснює військові дії в Україні від 2014 року і до наших днів. Автор порівнює її з «фашистами» – основними злочинцями Другої світової війни, які ставили за мету оволодіння Європою та світом, чинили вбивства ні в чому неповинних людей, руйнували мирні міста та села, грабували культурні надбання народів, на територію яких входили. «Рашизм» – це «фашизм» епохи глобалізації (інформаційної революції, соціальної турбулентності), наявності зброї масового знищення. Між ними багато спільного. Насильство, попрання гуманістичних пріоритетів, масові вбивства, руйнація міст та сіл тощо однаково притаманні цим злоякісним нашаруванням на живому тілі людської історії. У той же час, «рашизм» відрізняється від «фашизму», по-перше, мірою злоби, ненависті й підлості, з якою здійснюється їх агресія; по-друге, масивом відвертої брехні, яку вони викидають у духовний простір народів, на яких ця агресія спрямована; по-третє, «брязканням» зброєю масового знищення, якою вони погрожують світові; по-четверте, головною метою свого підлого вторгнення: якщо «фашизм» планував руйнацію держави, підкорення того чи іншого народу, обернення його в рабство, то «рашизм» ставить за мету їх цілковите знищення, виведення з історії та культури. Сформований генетично, «рашизм» є своєрідною омелою на тлі людської цивілізації. Як вселенське зло, він не має права на існування в людському середовищі, має бути ізольованим від людства, а з часом – розсіяним в історичному просторі й часі. Майбутня перемога України над «рашистами» стане найбільш вагомим внеском українців у збе- реження світової цивілізації.

Посилання

Андреев Н. Обыкновенный рашизм: Заметки на полях милитаристского сочинения (По поводу статьи К. Раша «Армия и культура»). Огонёк. 1990, № 8, с. 8.

Ващенко Г. Виховна роля української подсовєцької літератури». Визвольний шлях. Т. 1-6.- Лондон, 1957. с. 22 3. Гарин И. Почему рашизм страшнее фашизма. Новое время. 19 серпня 2015.

Горбулин В. Как победить Россию в войне будущего. Киев: Брайт Букс, 2020. 256 с.

Горбулін В. Україна стала ключовою державою протистояння Заходу і України. Урядовий кур’єр. 2017. 8 лютого (№ 24).

Дорошенко К. «Русский мір» – єресь чи неонацизм? Suspilne.media. 31.03.2022

Кізілов Є. Зеленський: Слово «рашизм» увійде в підручники з історії в усьому світі. Українська правда. 23 квітня 2022.

Кривдик О. Рашизм. Українська правда. 2010. 18 травня.

Обыкновенный рашизм: Путин хочет стребовать с Украины газовый аванс [Архівовано 23 березня 2014 у Wayback Machine.] (рос.)

Прокоп М. «Україна і українська політика Москви». Сучасність. 1981.

Рашизм URL: https://uk.wikipedia.org/wiki Рашизм

Світлевська А. Це не блеф: чи дозволять Путіну натиснути на ядерну кнопку. URL: //https:// www.unian.ua/politics/putin-pogrozhuye-yadernoyuzbroyeyu- chi-dozvolyat-yomu-natisnuti-na-yadernuknopku- 11987310.html)

Штепа, Павло. Московство. 4-те вид. – Дрогобич; Львів: Видавнича фірма «Відродження», 2003. – 416 с. URL: http://irbis-nbuv. gov.ua/ulib/item/UKR0000630

Штепа П. Українець і москвин. Дві протилежності Дрогобич. Вид-во «Відродження. 2010. 398 с. URL: https://chtyvo.org.ua/ authors/Shtepa_Pavlo/Ukrainets_i_Moskvyn_dvi_ protylezhnosti/

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-05-01

Номер

Розділ

СТОРІНКА ГОЛОВНОГО РЕДАКТОРА