Published December 9, 2021 | Version v1
Journal article Open

Формування творчої особистості студента при вивченні вищої математики

  • 1. Черкаський державний технологічний університет

Description

Постановка проблеми визначається тим, що сучасна система освіти має бути орієнтована на виховання математичного мислення, здатність створювати математичні моделі, уміння їх аналізувати і втілювати в реальні ситуації. Проведений аналіз актуальних досліджень показав значущість поставленої мети і потребу в її розкритті.

В статті значна увага приділяється поняттю творчої особистості, активізації діяльності студентів шляхом утворення належної і цілісної методичної системи, розглядається питання формування творчої особистості студента в процесі вивчення курсу вищої математики, зазначаються умови та шляхи виявлення і розвитку у студентів творчих здібностей, навичок до самопізнання, самостійної діяльності; відмічається значущість психологічного фактору в поєднанні з ефективною методичною системою навчання студентів курсу вищої математики.

Умови формування творчої особистості мають передбачати як психологічний, так і методичний фактори щодо ефективної науково-творчої діяльності студентів. Важливою умовою формування творчої особистості студента є формування у нього пізнавального інтересу, вивчення певних тем з вищої математики доцільно супроводжувати розв’язанням дослідницьких, творчих ситуацій, які є проявом евристичного та проблемного методів навчання математики. Зазаначено, що досягненню творчого рівня пізнавальної самостійності студентів сприяє здійснення ними дослідницької діяльності, відмічено роль прикладних і дослідницьких задач, а також основні прийоми, які сприяють розв’язанню складної, нестандартної задачі або проблеми.

Автор вказує, що успішна творча діяльность студентів передбачає наявність у них належних математичних здібностей,що під час особистісного діалогу передбачається утворення ситуацій вибору, авансування успіху, самоаналізу, самооцінки, самопізнання. Відмічається, що важливим фактором розвитку творчої особистості студента є наявність належної матеріально-технічної бази, оснащення новітніми комп’ютерними технологіями, науково-методичними розробками.

У висновках зазначено необхідність розглянутої проблеми і потреба в її подальшому вивченні, у поєднання навчання і виховання, їх спрямуванні до науково-дослідної роботи в межах цілісного навчально-пізнавального процесу.

Files

Files (62.9 kB)

Name Size Download all
md5:ccc149a47b2f615bb705f55bd1a23e78
62.9 kB Download