Lietuvos jaunųjų mokslininkų konferencija „Mokslas - Lietuvos ateitis“. Aplinkos apsaugos inžinerija, 22nd CONFERENCE „ENVIRONMENT PROTECTION ENGINEERING“

Font Size: 
NOX ORO TARŠAI MATUOTI SKIRTO ELEKTROCHEMINIO JUTIKLIO SU VOLFRAMO TRIOKSIDU TYRIMAI IR VERTINIMAS
Loreta Rezgytė, Alvydas Zagorskis, Milda Petrulevičienė, Jurga Juodkazytė, Benjaminas Šebeka, Irena Savickaja, Vidas Pakštas, Arnas Naujokaitis

Last modified: 2020-01-07

Abstract


Elektrocheminių dujų jutiklių potencialas tikslinėms dujoms nustatyti vis labiau vertinamas ir tiriamas dėl savo kompaktiškumo, efektyvumo, mažų laiko ir finansinių sąnaudų. Eksperimentiniams tyrimams atlikti zolių-gelių metodu, naudojant skirtingus tirpiklius ir priedus, susintetintos skirtingos WO3 plonasluoksnės dangos, kurios buvo padengtos ant stiklo substrato ir kaitinamos krosnyje esant 500 ºC, 400 ºC, 300 ºC temperatūrai. Bandymu metu skleidžiančiosios el-ektrinės mikroskopijos (SEM) ir rentgeno spindulių difrakcijos metodais (XRD) įvertinta WO3 plonasluoksnių dangų kris-talinė ir morfologinė struktūra, poringumas ir nanokristalų dydis. Elektrocheminės WO3 jutiklio savybės ištirtos atliekant ciklinės voltamperometrijos bandymus ir WO3 elektrodo atviros grandinės potencialo atsaką į apšvietimą 0,5 M H2SO4 tirpale. Tyrimo metu nustatyta, kad zolių-gelių sintezės būdu susintetintų WO3 plonasluoksnių dangų kristalinė ir mor-fologinė struktūra priklauso nuo zolių-gelių sintezėje naudojamų priedų bei kaitinimo temperatūros. Didžiausio kris-tališkumo dangos susidarė zolius-gelius kaitinant 500 ºC. Atliekant PVA + H2O + EtOH + oksalo r. būdu, kaitintų 500 ºC, gautų plonasluoksnių dangų atsako į NOx dujas tyrimus, nustatyta, kad WO3 reaguoja į azoto dujas.

 

DOI: https://doi.org/10.3846/aainz.2019.009


Full Text: PDF